Nestačí jenom přihlížet a litovat, musí se konat !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Příběh dívky a psa / část čtvrtá / Nová práce

13. května 2014 v 8:32 | Anet |  MOJE PŘÍBĚHY
"Ahoj !"Zamával na ně chlapec. Dívky takovou reakci nečekaly, tak jenom stuhle zvedly ruku. "Ahoj !" řekly současně. Chlapec se pomalu zvedl a vydal se směrem k nim. Vilma a Agáta si vyměnily udivené pohledy. "Jmenuju se Erik, jste tu nové?" řekl a rukou si upravil vlasy. Zrzka je z povzdálí pozorovala a když se na ní Vilma podívala, obrátila oči v sloup. "No, já jsem Vilma a tohle je Agáta. Slyšely jsme, že útulek potřebuje pomocníky a tak jsme tady." Usmála se a podívala se na Agátu. "Tak to se ještě uvidíme." řekl a odešel. Když zašel do vedlejší místosti, zvedla se i zrzka a pomalu odkráčela.
"Tak tady to je." Jitka jim podala pár listů papíru. "V klidu to vyplňte a potom stačí zavolat." Dívky se posadily na pohovku. Začaly soustředěně vyplňovat formuláře, které se týkaly jejich věku, adresy, data narození a podobných věcí. Snažily se psát co nejčitelněji, ale Agátin škrabopis, stejně nikdo nepřečtl. "Konečně poslední strana.." Vilma pomalu otočila stránku.
"Důvod, proč bych měla být pracovnicí právě já." Četla nahlas. Zamyslela se."Ani sama nevím.." Skrz otevřené okno uslyšely rozčilené štěkání psů a v tom ji to napadlo."Přece proto, že můžu útulku něco dát." Agáta vstala a položila svůj formulář na stůl, byl z tmavého dřeva, pokrytý tenkou vrstvou laku ve vysokém lesku se odrážela její postava."A co teď?" Zeptala se. Vilma už měla také hotovo a oběma nezbylo nic víc, než čekat. Netrpělivě si opět sedly a rozhlížely se po místonsti. Při bližším pohledu vypadala mnohem větší, než když se ní koukaly koutkem oka při psaní údajů. Dvěma středně velkými okny bylo vidět ven, vedle dveří, kterými přišly do budovy vysel obdelníkový rámeček. Vilma vstala, aby si ho prohlédla trochu pozorněji. Byli na něm rodiny a po jejich boku seděli psi. Zřejmě ti, kteří už našli nový domov. Jejich výraz se velmí podobal úsměvu. Vilma se neudržela a koutkem rtů se pousmála. "Už to máte?" Zavolala Jitka a vešla do místnosti."Jo, máte to na stole." Jitka přišla k papírům a zaujatě si pročítala jejich odpovědi. Vilma s Agátou se na sebe podívaly a stiskly pěsti pro štěstí. Po chvíli se k nim Jitka otočila."Tak holky, vítejte v psím domově Šťastná Tlapka!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jessie Jessie | Web | 13. května 2014 v 14:38 | Reagovat

Ahoj máš moc hezký blog:) Jen tak dál.U mě na blogu bude probíhat soutěž o nejhezčího králíčka:) budu ráda za každého kdo se přihlásí:) Odkaz: http://zvirecinet001.blog.cz/1405/soutez-o-nejhezciho-kralicka
děkuji:-)

2 dogsmanie dogsmanie | 13. května 2014 v 18:58 | Reagovat

[1]: Ahoj, děkuji moc :) Rozhodně se podívám a oboduji, ale králíčka nemám, takže se nezůčastním..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama