Nestačí jenom přihlížet a litovat, musí se konat !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ŽIVOT S BAFANEM - Moje agility a výstavní prázdniny

2. září 2014 v 13:10 | Anet |  ŽIVOT S BAFANEM
Ahoj! Vítám Vás u prvního článku z mé nové rubriky "ŽIVOT S BAFANEM". Jelikož s jedním bafanem žiju, tak by nebylo od věci, napsat pár rad, návodů a hlavně zážitků s ním. Yaspík 28.6. oslavil své čtvrté narozeniny. Je to už velký kluk, ale já ho mám pořád za malé štěně, což se mi někdy vymstí .. :D Ale teď k věci ..

Jak už název napovídá, dnes bude řeč o agility a výstavách, které se uskutečnily za tyto prázdniny. A bylo jich hned několik.. Agility miluji a věnuji se jim už 3 roky. Yasper se hodně zlepšil a opravdu tady platí věta, když chceš, tak jde všechno. První rok, co jsme dělali agility, mu lidé přezdívali buřtík na nožičkách, což byla tak nějak pravda. Je dlouhý a jeho nožičky jsou velmi krátké. Holt, prostě Pembroci .. :) Já si to nebrala nijak špatně a i sama jsem mu tak někdy říkala.. Ačkoliv mě dokázal u agility ze začátku velmi vytáčet, postupem času pochopil, že na tréningy prostě budeme chodit trénovat, ne čmuchat a značkovat svoje teritorium .. :D Na své první závody jsme vyjeli až v roce 2013 a byly to neoficiální agility závody "O Jaroměřský Preclík". Tyto závody dopadly opravdu katastrofálně a já si slíbila, že už nikdy nikam nepojedu .. Ale, moje soutěživost mě naštěstí vždy přiměla, zkusit to ještě jednou.

Letos 10.8 jsem byla na těch samých závodech. Všechno bylo stejné, okolí, většinou i lidé, vůně opečeného prasátka .. Ale, moje zkušenosti a schopnosti se od té loňské katastrofy hodně změnily. Věděla jsem co a jak a dokázala něco, v co jsem ani nedoufala. V kategorii nás bylo 16 zatím asi největší konkurence, jakou jsem zažila .. :D Příjde mi, že když jsem se to konečně naučila, lidi začali být lepší a jediné, co jsem ten den prohrála, je místo v pořadí, ikdyž 5. z 16 není špatné .. Došlo mi, že vždycky je co zlepšovat a ať si o sobě myslíme jak moc jsme dobří, většinou se najde někdo, kdo je lepší a ten někdo, nás posune dál. Kdoví? Možná příští rok :)
Další závody byly víkend před těmito. Konaly se v Trutnově ve skvělém areálu u Pěti Buků. Všichni byli moc příjemní a počasí nám taky přálo. Opět jsem se překonala a posunula si mojí laťku o kousek výš. Jak já se těším, až budu mít příležitost ji zase překonat. První roky mi v agility šlo hlavně o poháry, medaile, stupínek a "slávu".. Pff, teď už to beru hlavně jako moje vnitřní uspokojení a uchlácholení mé soutěživosti. :D
Co se výstav týče, jeli jsme na jednu do části Brna. I přesto, že je to od nás celkem dálka, absolvovali jsme to a pak už jsem se jenom nervovala u vstupu do kruhu. Měli jsme tam hodně "sourozenců", tím myslím Yasprovi sourozence :D On se rval s bráškama a my si povídali s majiteli. Byl tam i náš chovatel. Pán, kterého poznám už z dálky kvůli jeho klobouku a vousům. Yasper ho také vždy pozná, jako malý, měl totiž vždy možnost, si v těch vousech hrát. :D Kdybych to měla schrnout, výstava byla velice úspěšná. Yasper získal titul CAC, protože se stal vítězem třídy otevřené, kde nás bylo šest. Nikdy nezapomenu na to, jak mě pan Š. zastavil poplácal mě po rameni a řekl, že jsem mu udělala radost. Je to vlastně to nejhezčí, co se mi může na výstavě stát. Obdiv od někoho, od koho to opravdu zahřeje u srdce a já se pýchou div nepropadnu .. :DJak jste mohli vidět, mé prázdniny byly celkem nabité .. Ale, já jsem moc ráda, že jsem to všechno podstoupila, všechny ty naježděné kilometry stály za to, protože to co jsem si odnesla, mi nikdo nevezme. Skvělé vzpomínky :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cat Cat | Web | 29. října 2014 v 13:56 | Reagovat

Máš šikovného pejska!

2 dogsmanie dogsmanie | 29. prosince 2014 v 12:12 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama