Nestačí jenom přihlížet a litovat, musí se konat !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dnešní doba, aneb. K ZAMYŠLENÍ

12. října 2014 v 15:01 | Anet |  KAŽDODENNÍ CHVILKY
Ahoj! :) V první řadě se chci omluvit za mojí neaktivitu v poslední době. Ve všední dny chodim domů okolo šesté a o víkendech se většinou připravuju na následujících pět dní ve škole nebo ZUŠce. Možná mi teď řeknete "Ale vždyť to je tvoje volba!" ano je, je to moje volba a ikdyž se to možná nezdá, já to tak mám ráda a nemám potřebu to měnit. Jsem na to zvyklá, někdy prostě nemám čas jít po škole někam s kamarády, protože musím do ZUŠky, ale mě to nějak netrápí. Ale teď už k tématu. Včera jsem tak seděla doma a dostala jsem chuť něco napsat, tak jsem si vytáhla mobil a do poznámek jsem začala psát to, co mě napadlo. Hodněkrát jsem to přejmenovávala, aby to vystihovalo to, o čem ta úvaha je, ale stejně si myslím, že jsem to úplně nedoladila.. Tak Vás chci poprosit, soustřeďte se hlavně na obsah a ne na název. :)


Dnešní doba

Každý někdy ve svém životě udělá chybu. Ať už je to drobnost nebo republikový skandál. Jsme jenom lidi a nikdo z nikoho nedělá něco víc. 21.století, doba nových věcí, nového poznání, doba nového. Ať už jsou to iPody tenké jako papír nebo hodinky, které Vám řeknou téměř všechno o Vašem těle. Všechno je samozřejmost a dnešní generace si bez toho život neumí představit. Doba našich babiček, případně rodičů padá do zapomění. Stará slova se vytrácí a lidské vlastnosti se mění. Staré památky pomalu padají a lidské kostry ze starých dob se mění v prach.
Čas. Slovo, které každý z nás pozná. Někdo v pubertě jiní až v dospělosti. Lidé se snaží dělat co nejvíc věcí co nejrychleji, ale opravdu se jim to daří? Vezměte si klasickou češtinu. Krásný jazyk, který se jen tak nějaký cizinec hned nenaučí. Ovládly ho zkratky. Pokud je v dnešní době nepoužíváte, jste outsider, podivín, který má nejspíš svůj příbytek v popelnici. Ikdyž tato úvaha se týká spíše mladších lidí.
To, že je něco "cool", je, že to je jenom chvilková záležitost, například módní výstřelky. Zvonové kalhoty, puntíky, neonové barvy.. Říká vám to něco? Kdyby jste se pořádně prohrabali ve svých módních časopisech, objevili by jste mnoho článků na toto téma."Puntíky, styl dnešních bohů" a podobné bláboly na titulních stranách zahltily už mnoho známých časopisů.
Ale proč se o tom vlastně zmiňuji? Je to móda, styl který jednu dobu funguje jako morová epidemie a druhou chvíli je zapomenuta a zadupána pod zem jiným trendem. Jde opět o to samé, o čas, který této věci věnujeme se už nikdy nevrátí. Jde o to, že se můžete buď půl hodiny převlékat a vypadat přesně jako Jennifer Lopez nebo se zamyslet a vymyslet vlastní styl, v kterém hrajete hlavní roly vy, ne hvězda z časopisů ..
Abych to ukončila. Nezabírejte se hloupostmi, zapomeňte na minulost a jděte vlastní cestou, protože právě ona, Vám ukáže ten správný směr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orida Orida | Web | 12. října 2014 v 15:22 | Reagovat

Je dobré držať sa takýchto názorov. Čím skôr si to človek uvedomí, tým lepšie. Len keby to chápalo viacej ľudí.

2 dogsmanie dogsmanie | 13. října 2014 v 18:59 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :) Mně příjde, že by se o tom mělo prostě psát a když to ti "jiní" lidé uvidí u více lidí, tak možná změní názor, no uvidíme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama